Podróże małe i duże

0
133

„Podróże małe i duże – edukacyjne spotkania z kulturą” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie „Dwójka z Górki” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie. Dla dwóch grup wiekowych (dzieci w wieku 5 lat oraz 6 i 7latki) w Muzeum Śląskim w Katowicach zorganizowano warsztaty poświęcone różnym dziedzinom kultury i edukacji. „ABC Teatru” to edukacyjna opowieść o teatrze dla najmłodszych widzów dostosowana treścią do wieku oraz doświadczeń związanych z teatrem i połączona z praktycznymi warsztatami tworzenia kostiumu, scenografii, maski.

Druga grupa wiekowa uczestniczyła w warsztatach „W 60 minut dookoła świata”. Podczas zajęć dzieci odbyły podróż przez pięć kontynentów, w trakcie której zobaczyły jak wyglądała wioska Masajów, nauczyły się indiańskiej mowy znaków i rozwiązywały jakuckie zagadki. Zadania realizowane w przestrzeni edukacyjnej pozwoliły dzieciom nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale również uczyć się wzajemnego szacunku, rozwijać kreatywność oraz otworzyć się na różnorodność kulturową świata.
Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Poręba zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię