Podopieczni MOPS-u mieli wyjątkową wigilię

0
419

Są starsi, schorowani, nierzadko też samotni. Szczególnie w święta. By o trudach codzienności dać im nieco zapomnieć, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Porębie zorganizował swoim podopiecznym uroczystą wieczerzę wigilijną.

Lśniący biały obrus, świąteczne przysmaki i bożonarodzeniowe ozdoby. Wieczerza wigilijna dla trzydziestu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie odbyła się 20 grudnia w Sali Bankietowej „Na Skarpie”.

Była uroczysta i pełna tradycji. Nie zabrakło szczerych życzeń i opłatka, którym uczestnicy wieczerzy podzielili się chwilę po krótkiej homilii wygłoszonej przez proboszcza parafii p.w. św. Jerzego ks. Jerzego Kulisia i proboszcza z parafii p.w. św. Józefa Oblubienica NMP ks. Piotra Mizery.

W tym tradycyjnym spotkaniu opłatkowym uczestniczył również burmistrz miasta Ryszard Spyra, sekretarz miasta Barbara Baran, skarbnik miasta Joanna Mucha i kierownik Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Ewa Weber. Na zakończenie na scenie z kolędami wystąpił duet Karol Hadrych i Ewa Nowakowska.

– Spotkania wigilijne w Porębie mają już swoją wieloletnią tradycję i zawsze się cieszyły dużą popularnością – wspominała kierownik porębskiego MOPS-u Małgorzata Szewczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię