Płyta z pieśniami i piosenkami patriotycznymi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

0
341

Z inicjatywy Stowarzyszenia Studio Art, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości powstaje płyta z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu grup artystycznych z Poręby.

Stowarzyszenie pozyskało środki finansowe na realizację projektu: „Poległym chwała, wolność żywym, niech płynie w niebo dumny śpiew”.

Projekt ma charakter międzypokoleniowy. 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę to doskonała okazja, aby wspólnie zrealizować projekt, rozwijać postawy patriotyczne związane z tożsamością kultury narodowej i rozbudzać szacunek i poczucie dumy wobec dorobku minionych pokoleń.

W ramach projektu zostanie nagrana i wydana płyta CD z tradycyjnymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jej premiera odbędzie się 11 listopada. W tym dniu w sali widowiskowej MOK w Porębie, który jest partnerem projektu, będzie można otrzymać bezpłatną płytę.

Łącznie na płycie zostanie nagranych 8 utworów w wykonaniu zespołów:
Studio Art, Sweet Voices, MGMT, Retro, Pokolenia, KGW Niwczanki, Muzo Skrzaty, Złota Jesień Bis.

Zwieńczeniem projektu będzie udział wykonawców w koncercie w dniu 11 listopada z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, który obędzie się w sali widowiskowej MOK w Porębie dla całej społeczności lokalnej.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych – ODL w Zawierciu i Miasto Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię