Plac zabaw na Niwkach zyska bezpieczne ogrodzenie

0
373

Są lubiane przez maluchy huśtawki, są ławeczki, na których można odpocząć. Teraz Urząd Miasta w Porębie wyłonił firmę, która ogrodzi nowy plac zabaw przy ul. Krótkiej. – Będzie nie tylko przyjemnie, ale też bezpiecznie dla mieszkańców – zapewniają urzędnicy.

Szybko zyskał sympatię najmłodszych użytkowników. Mowa o placu zabaw przy ul. Krótkiej, kolejnym już w naszym mieście miejscu dla młodszych i tych nieco starszych. Ci pierwsi szczególnie upodobali sobie bujak na sprężynie, lokomotywę, rurę strażacką czy kolorową zjeżdżalnię. Starsi mieszkańcy Poręby chętnie szlifują swoją formę na urządzeniach z siłowni pod chmurką. To jednak nie koniec inwestycji, bo jak zapowiada Urząd Miasta w Porębie, plac zabaw zyska jeszcze estetyczne ogrodzenie.

– Ogrodzenie placu zabaw w Niwkach było przewidywane do realizacji w roku 2019 jako kontynuacja zadania Gminy Poręba p.n. „Budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Porębie przy ul. Krótkiej” – przypominają urzędnicy.

W wyniku zapytań ofertowych wyłoniona została firma PHUP TOKAREX Jerzy
Tokarczyk. – Ogrodzenie zostanie wykonane do połowy maja, a przy planowaniu zadania braliśmy pod uwagę bezpieczeństwo dzieci, czyli przyszłych użytkowników placu zabaw jak i głosy mieszkańców – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Dodają, że ogrodzenie zostanie wybudowane z elementów paneli ogrodzeniowych oraz w części wschodniej działki tj. od strony pól z elementów betonowych – prefabrykowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię