Pierwsza sesja nowej Rady Miasta Poręba już za nami

0
1953

Podczas sesji odbyło się ślubowanie radnych oraz zaprzysiężenie wybranego na kolejną kadencję burmistrza Ryszarda Spyry. Mamy też nowego przewodniczącego Rady Miasta Poręba. Zobacz, co działo się na pierwszej, uroczystej sesji radnych kadencji 2018-2023.

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Ślubowaniem tej treści rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta Poręba w nowej kadencji 2018-2023. Uroczystą przysięgę w miniony poniedziałek, w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, złożyło piętnastu nowych radnych (listę znajdziecie poniżej).

W drugiej kolejności ślubowanie złożył również wybrany ponownie na stanowisko burmistrza Poręby Ryszard Spyra. To jednak nie wszystko. W porządku obrad sesji znalazł się również wybór przewodniczącego rady miejskiej. Jednogłośnie został nim radny Marcin Kucia. Na wiceprzewodniczącą wybrano Elżbietę Kołodziej (trzynastu radnych głosowało za tą kandydaturą, dwóch przeciwko).

Na pierwszej sesji nowej rady miejskiej nie zabrakło także znakomitych gości. Wśród nich była posłanka i wicemarszałek Sejmu VIII kadencji Barbara Dolniak oraz wicestarosta zawierciański Bogusław Piotrowski. Sesję zakończyły wolne wnioski nowo wybranych radnych.

Radni Rady Miasta Poręba w kadencji 2018-2023:

 1. Agnieszka Ajchenlaub
 2. Mariusz Błaszczuk
 3. Grażyna Furmanek
 4. Barbara Gola
 5. Krzysztof Hamerlik
 6. Ewelina Janeczek
 7. Przemysław Kiliański
 8. Elżbieta Kołodziej
 9. Mariusz Kołton
 10. Marcin Kucia
 11. Jolanta Łakomska
 12. Jarosław Machura
 13. Marek Miśta
 14. Krystyna Rok
 15. Tomasz Turek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię