Piękny gest dla samotnych. Tak spędzili wigilię!

0
741

Być może ich święta wyglądałyby inaczej. Być może spędziliby je w samotności, być może bez bożonarodzeniowych życzeń i wigilijnych potraw. Na szczęście stało się inaczej. Ubodzy, chorzy i samotni mieszkańcy naszego miasta mieli wigilię z prawdziwego zdarzenia.

Dzień przed tą kalendarzową wigilią spotkali się w sali bankietowej „Na Skarpie”. Około trzydziestu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie zgodnie z tradycją podzieliło się opłatkiem. 

Nie brakowało ciepłych słów i życzeń, które poza przedstawicielami MOPS-u, samotnym, chorym i najuboższych porębianom osobiście złożył między innymi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Nie zabrakło również suto zastawionego stołu. Była m.in. zimna płyta, był także tradycyjny kompot z suszu. Co więcej, by podopiecznym MOPS-u umilić czas, postarano się również o występy artystyczne. Z głośników popłynęły dźwięki pięknych polskich kolęd. 

– Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Spędzamy go w gronie rodzinnym, nie możemy zapominać jednak o tych, którzy są samotni. To m.in. dla nich rokrocznie organizujemy tę wigilię. By choć w takim momencie o swojej samotności, chorobie czy sytuacji finansowej mogli zapomnieć – podkreśla burmistrz Ryszard Spyra. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię