Ósmoklasiści przystąpili do egzaminów. Radni zadbali, by byli bezpieczni

0
274

Sześćdziesięciu uczniów ósmych klas podstawowych w Porębie od poniedziałku zmaga się z egzaminami. O ich bezpieczeństwo postanowili zadbać także radni z naszego miasta. Przekazali dyrektorom 300 sztuk jednorazowych rękawiczek oraz środki dezynfekujące.

Wyszli z inicjatywą. Kilkoro radnych z Rady Miasta Poręba, z przewodniczącą Elżbietą Kołodziej na czele, przekazali własne pieniądze na zakup środków bezpieczeństwa, które od minionego poniedziałku są wykorzystywane przy organizacji i przeprowadzaniu egzaminów ósmoklasisty. – 

Najpierw sprawdziliśmy, co naszym szkołom przyda się najbardziej. Okazało się, że maseczek ochronnych nikomu na pewno nie zabraknie, gmina przekazywała je zresztą nieodpłatnie, dyrektorzy przyznali jednak, że środki chemiczne oraz rękawiczki chętnie przyjmą – mówi przewodnicząca RM Elżbieta Kołodziej. 

Do akcji włączyli się również inni radni z klubu „Jedność i Przyszłość”: Tomasz Turek, Marcin Kucia, Barbara Gola, Agnieszka Ajchenlaub, Mariusz Kołton oraz Mariusz Błaszczuk. Fundusze na zakup środków ochronnych do dwóch porębskich podstawówek przekazali także radni z klubu „Pozytywna Inicjatywa”: Marek Miśta, Krzysztof Hamerlik, Przemysław Kiliański oraz radny powiatowy – Karol Hadrych.

Rękawice, mydło odkażające oraz płyny do dezynfekcji trafiły do rąk dyrekcji kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznego (przesuniętego przez pandemię w czasie o dwa miesiące) egzaminu ósmoklasisty. 

– Dodatkowo zawieźliśmy je również do naszego przedszkola – podkreśla przewodnicząca Kołodziej. Dodaje, że radni trzymają za wszystkich porębskich uczniów kciuki.

Do egzaminów w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie przystąpiło 46 ósmoklasistów, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 2 – 14. Łącznie sześćdziesięciu młodych porębian zmaga się z pierwszym poważnym egzaminem w swoim życiu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię