Orkiestra zagrała. Ile zebrano w Porębie?

0
428

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy upłynął w naszym mieście pod znakiem kolejnego rekordu. – Wszystkim darczyńcom dziękujemy za szczodrość – mówi burmistrz naszego miasta Ryszard Spyra. 

Styczniowa aura nikomu w pomaganiu nie przeszkodziła. W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28. Również w Porębie. Atrakcji nie brakowało. Dużo działo się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie gwiazdą był m.in. Kamil Drzewucki – mistrz freestylu footballowego i finalista programu „Mam talent”. 

Atrakcji nie brakowało również w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, gdzie odbyła się druga część tegorocznego orkiestrowego grania. Imprezę poprowadzili Julia Nowak oraz Jakub Opioła.

Padł rekord!

Wiadomo już, że była bardzo udana, padł bowiem kolejny orkiestrowy rekord. W naszym mieście zebrano dokładnie 35 716,76 zł. To więcej niż w roku poprzednim (w 2019 roku kwota wyniosła 32 422,54 zł). – Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, składamy serdeczne podziękowania – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. W szczególności dziękuje lokalnemu sztabowi oraz 50-tce wolontariuszy, którzy dzielnie zbierali datki do charakterystycznych puszek z serduszkami. Podziękowania włodarz naszego miasta składa również Młodzieżowej Radzie Miasta, mocno zaangażowanej w całe przedsięwzięcie. 

Fanty na licytację

Organizatorzy dziękują również lokalnym przedsiębiorcom, którzy na licytację przekazali karty podarunkowe, vouchery oraz wszystkie inne przedmioty. Podziękowania należą się m.in. Katarzynie Ciszewskiej-Korpok z firmy kosmetycznej „Sekret”, która dla uczestników orkiestry naszykowała studio urody w MOK-u. 

Na dziecięce operacje

Przypomnijmy; w tym roku WOŚP zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. – Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – mówi dyrygent WOŚP Jurek Owsiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię