Operacja „na sercu” przy otwarciu nowej porębskiej pracowni

0
374

Powstała w 1969 roku. Teraz nie ma po niej nawet śladu. Pracownia przyrodnicza w Zespole Szkół w Porębie zmieniła się nie do poznania. Przeszła gruntowny remont, wyposażono ją w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Nic dziwnego, że otwierano ją z wielką pompą.

Uczniowie długo się do tego szykowali. Dzięki odpowiedniemu zapleczu, 6 grudnia – na otwarcie nowej „zielonej pracowni” w swojej szkole – naszykowali wyjątkowe smakołyki. Były występy artystyczne, zacni goście, a nawet…operacja „na sercu”. 

Jak zbudowane jest serce?

Wszystko dzięki nowym pomocom dydaktycznym. W tym ekranowi, na którym wszyscy w powiększeniu mogą zobaczyć to, co widać pod mikroskopem. – Podczas uroczystego otwarcia młodzież mogła dogłębnie poznać, jak zbudowane jest serce zwierzęcia najbardziej podobnego pod kątem narządów do człowieka – serce świni – tłumaczy Beata Mędrecka-Bańka, dyrektor Zespołu Szkół w Porębie.

Nowa pracownia zastąpiła tę z 1969 roku

Tak atrakcyjne i uroczyste otwarcie nowego szkolnego „nabytku” to efekt uczestnictwa szkoły w piątej edycji konkursów: „Zielona Pracownia _Projekt 2019” i „Zielona Pracownia 2019”. Zespół Szkół w Porębie pokonał kilkudziesięciu startujących w rywalizacji konkurentów. Stukiem czego otrzymał dotację o łącznej wysokości 37 500 zł. – Za tą sumę mogliśmy zrobić naprawę dużo – podkreśla dyrektor Mędrecka-Bańka. Przypomina, że nowa pracownia do nauk przyrodniczych powstała w miejsce tej z 1969 roku. Musiała przejść zatem naprawdę gruntowy remont – od podłogi, aż po sufit. Zyskała także nowe wyposażenie, w tym wspomniany wcześniej ekran multimedialny. 

Uczniom pracownia szybko przypadła do gustu

Są też nowe biurka, nowe wygodne krzesła. Słowem; wszystko, co umożliwi uczniom skuteczną naukę, w naprawdę dobrych warunkach. Jak nowa pracownia podoba się młodym porębianom? – Bardzo! – podkreślali podczas uroczystego otwarcia. 

Uświetnili je szanowni goście, w tym burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Na uroczystości zjawili się także m.in. poseł Waldemar Andzel, wicestarosta zawierciański Paweł Sokół, skarbnik powiatu Halina Mackiewicz oraz dyrektor ZOES Andrzej Karolczyk.

W nowej ekopracowni zajęcia będą mieć uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie. 

 

Źródło zdjęć: Powiat Zawierciański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię