Oko w oko z jeleniem! Młodzież odwiedziła prawdziwy raj

0
251

Zdjęcie z majestatycznym orłem na ręku, spotkanie z okazałym jeleniem albo młodą sarenką. Takie niecodzienne atrakcje dzieciom z Poręby zagwarantował Miejski Ośrodek Kultury. Kilkudziesięciu uczestników akcji „Lato w mieście – lato z przygodą” wybrało się do Ustronia.

Atrakcji było co niemiara. I to wyjątkowych! W końcu nie często ma się okazję zajrzeć do sowiarni, nakarmić młodą sarenkę albo sprawdzić…ile waży orzeł, trzymając takiego oswojonego drapieżnika na ręce. Uczestnicy akcji „Lato w mieście – lato z przygodą” 19 lipca mieli taką możliwość. Miejski Ośrodek Kultury w Porębie – organizator akcji – zabrał kilkudziesięciu młodych porębian do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Fotka z muflonem
Szybko okazało się, że ustroński leśny kompleks to miejsce, które warto było odwiedzić. Ten ulokowany w Beskidzie Śląskim park jest bodaj jedynym takim w Polsce, gdzie dzikie zwierzęta egzystują w ludzkim towarzystwie. Po górkach między pieszymi ścieżkami wesoło brykają stada młodych saren, nierzadko spotkać można też majestatycznego jelenia, daniela lub przyjaznego muflona. – Mogliśmy karmić te bardziej oswojone zwierzęta prosto z ręki – cieszyli się uczestnicy wycieczki. Z takim rogatym towarzystwem młodzi mieszkańcy naszego miasta chętnie robili sobie zdjęcia.

Ile ważny orzeł?
W zagrodach Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu można było zobaczyć także żubry, dziki, żbiki i jenoty. Największymi atrakcjami okazały się jednak sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Uczestnicy akcji mogli nawet potrzymać te szlachetne ptaki w specjalnej uprzęży na rękę. – Nie sądziłam, że orzeł jest taki ciężki – przyznawała z uśmiechem jedna z uczestniczek wycieczki.

Przypomnijmy; akcja „LATO W MIEŚCIE – LATO Z PRZYGODĄ” jest finansowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie oraz w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2019 r. i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię