Odkrywali tajemnice Górnego Śląska

0
101
Odkrywali tajemnice Górnego Śląska

„Odkrywamy tajemnice Górnego Śląska” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie „Dwójka z Górki” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie. Dla dwóch grup wiekowych w Muzeum Górnictwa Węglowego Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu zorganizowano warsztaty edukacyjne. Zajęcia polegały na aktywnym zwiedzaniu dawnych wyrobisk górniczych. Uczestnicy projektu wykonywali podstawowe prace górnicze. Podczas zajęć poznali też zagrożenia występujące w kopalni i wzięli udział w symulacji akcji ratowniczej. Dzięki projekcjom multimedialnym dzieci bliżej poznały pracę górników i dowiedziały się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska.

Zadanie realizowane w ciekawej przestrzeni edukacyjnej pozwoliło dzieciom nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale również rozwijać kreatywność i twórcze myślenie.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Poręba zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię