Obchodzono Dzień Niepodległości

0
199

11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski.

Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. W Porębie obchody święta odzyskania niepodległości rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, którą odprawił ks. Paweł Górecki. Po mszy, uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi, przemaszerowali pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje organizacji społecznych i miejscowych instytucji.

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury burmistrz miasta Ryszard Spyra podziękował wszystkim przybyłym za przykład obywatelskiej postawy i patriotyzmu oraz udział w uroczystościach.W programie słowno-muzycznym z elementami historii wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego, zespołu dziecięcego „Muzo Skrzaty”, Koła Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”, zespołów wokalnych „Retro” i „Złota Jesień bis”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię