Co nowego na porębskim cmentarzu? Są ułatwienia!

0
240

Minął już rok, odkąd na porębski cmentarz wróciła możliwość skorzystania z toalety. – Sprawdziła się – podsumowuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Teraz ogłasza kolejne zmiany.

W zeszłym roku, na cmentarzu przy porębskim odcinku Drogi Krajowej nr 78, została gruntownie wyremontowana toaleta. Szalety powstały w budynku dawnego domu pogrzebowego. – Wykorzystaliśmy tamtejsze pomieszczenie, gdzie przed laty istniała już toaleta – przypominał wówczas Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, które dba o nasz cmentarz. 

Zaznacza, że od momentu oddania toalety do użytku minął już rok. – Apelowaliśmy, by dbać o to miejsce. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że całe przedsięwzięcie pomyślnie przeszło próbę czasu – zaznacza prezes porębskiego MPWiK. – Teraz czas na kolejne ułatwienia dla mieszkańców i przyjezdnych, odwiedzających naszą nekropolię – mówi Mariusz Grabarczyk.

O czym konkretnie mowa? W miniony poniedziałek, przy dawnym domu pogrzebowym, pojawił się specjalny regał na znicze. MPWiK zachęca, by zostawić tutaj te, które są w dobrym stanie, a z których nie będziemy już korzystać. W ten sposób chętni będą mogli je zabrać i użyć ponownie. Dzięki takiemu pomysłowi, regał przeznaczony został do bezpłatnej wymiany zniczy.

To jednak nie koniec zmian. – Zamontowaliśmy również wieszak na butelki z wodą – zaznaczają przedstawiciele MPWiK. Dodatkowo spółka wprowadziła selektywną zbiórkę szkła w pojemnikach przy domu pogrzebowym. – Prosimy o wrzucanie niezdatnych do użytku zniczy szklanych bez elementów plastikowych i zawartości do zielonych, opisanych pojemników o pojemności 1100 litrów. Z góry dziękujemy – mówią w porębskim MPWiK. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię