Na Niwkach przybędzie miejsca do zabawy

0
570
Na Niwkach przybędzie miejsca do zabawy

Wszystko za sprawą nowego placu zabaw dla dzieci oraz siłowni pod chmurką, które miasto zbuduje przy ul. Krótkiej. Pobawić i poćwiczyć będzie można tutaj niebawem.

Huśtawka wahadłowa, czyli tak zwane popularnie „bocianie gniazdo”, bujak na sprężynie, lokomotywa, rura strażacka, a także m.in. zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i grą integracyjną. To najważniejsza część wyposażenia nowego placu zabaw w Niwkach.

Dorośli też z niespodzianką
To dla dzieci. Władze Poręby zaplanowały bowiem, że przy ul. Krótkiej, w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń do zabawy, staną też te do treningu – dla dorosłych. W planie inwestycji znalazły się m.in. tzw. jeździec, twister i wahadło, a także ławeczki, kosz na śmieci oraz stojak rowerowy. Słowem: wszystko, co przyda się mieszkańcom chcącym skorzystać z nowych atrakcji.

Lokalizację wskazali mieszkańcy
Wyłowiony w przetargu wykonawca – firma Color-Sport – zacznie budowę placu zabaw i siłowni pod chmurką od zniwelowania terenu. Następnie powstanie utwardzona nawierzchnia, na której montować będzie możne elementy wyposażenie i małej architektury. Całość inwestycji gotowa będzie za kilka tygodni.
Warto podkreślić, że tak lokalizację nowego placu zabaw, w formie konkursu, wskazali sami mieszkańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię