Niezwykłe prezenty dla porębskiej drużyny tenisa stołowego

0
314

Kompletne stroje, buty, ręczniki i czapki. A wszystko to w porządnych sportowych torbach. Seniorzy z Poręby dostali sprzęt do rozgrywek w popularnego ping­ponga.

Razem mają ponad 600 lat i energii tyle, że młodzi mogą im pozazdrościć. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie spotykają się w dni nieparzyste, trzy razy w tygodniu. By trenować po dwie godziny. To porębska drużyna seniorów tenisa stołowego! Ośmiu panów i dwie panie. ­ W ostatnim turnieju zajęliśmy drugie miejsce. Wyprzedziła nas tylko drużyna policjantów ­ mówi Zbigniew Barczyk, jeden z zawodników.

By docenić ich starania, Urząd Miasta w Porębie zakupił dla drużyny sportowe gadżety: dresy i koszulki z nazwiskami, buty, czapki, a nawet ręczniki. ­ Dostaliśmy to wszystko w bardzo dobrej jakości torbach. Wszystko się naprawdę przyda ­ nie kryje radości pan Zbigniew. Dodaje, że w najbliższych zawodach wystartują już w nowych strojach. ­ Będziemy wyglądać bardzo profesjonalnie ­ zaznacza z uśmiechem.

Kapitanem drużyny jest 74­letni Piotr Makowski. Wszyscy zawodnicy zgodnym chórem podkreślają, że tenis stołowy odejmuje im lat. ­ Spotykamy się cyklicznie, trenujemy żeby wygrywać, a jednocześnie poprawiamy swoją kondycję fizyczną. To nasza druga młodość ­ śmieją się zawodnicy.

Życzymy im dalszych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię