Ale niespodzianka! Ponad stu podopiecznych porębskiego MKS-u

0
286
MKS

Stu pięciu chłopców i jedna dziewczynka. Aż tylu młodych porębian zjawiło się na eliminacjach do dziecięcych grup sekcji piłki nożnej. – Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – przyznają w Miejskim Klubie Sportowym Poręba. Dodają, że jesienne rozgrywki młodzikom idą świetnie.

Nabór do dziecięcych grup sekcji piłki nożnej został ogłoszony pod koniec czerwca bieżącego roku. Efekt? – Przerósł nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania – przyznają przedstawiciele porębskiego MKS-u. Nic dziwnego. We wrześniu, po podsumowaniu, okazało się bowiem, że na pierwsze treningi stawiło się aż stu pięciu chłopców i jedna dziewczynka. – Przyjemnie było patrzeć na trenujące dzieci i miło było słuchać gwaru dobiegającego z boisk na stadionie i Orliku – przyznają w MKS-ie.

Walczą pod egidą Śląskiego Związku Piłki Nożnej
Mali zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy szkoleniowe zgodnie z ich wiekiem (od lat czterech do dwunastu lat). Trafili pod opiekę trenerów: Krzysztofa Furgacza, Damiana Kocota, Damiana Adamieckiego i Patryka Tragarza. Co ciekawe, najstarsza grupa (czyli rocznik 2006-2007) została zgłoszona do rozgrywek pod egidą Śląskiego Związku Piłki Nożnej. – Liczymy, że powalczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej – mówią przedstawiciele MKS-u. Zaznaczają, że 2019 rok będzie szczególny dla porębskiego, liczącego już sto lat klubu.

Bez sponsorów ani rusz
Co MKS Poręba planuje na najbliższy czas? Trenerzy zdradzają, że do oficjalnych rozgrywek zgłoszą kolejne drużyny dziecięce. Pozostałym klub chce zorganizować turnieje zarówno na boisku otwartym, jak i na hali sportowej. – Chcemy, by nasza szkółka piłkarska się rozwijała i cieszyła bardzo dobrą opinią wśród zawodników, rodziców i kibiców – mówią przedstawiciele porębskiego MKS-u. Przyznają równocześnie, że udałoby się im otworzyć szkółki, gdyby nie jej darczyńcy i sponsorzy, bez których niemożliwy byłby zakup sprzętu sportowego i wyposażenia.

Zarząd MKS „Poręba” gorąco dziękuje: Urzędowi Miasta na czele z panem Burmistrzem Ryszardem Spyrą, MOK Poręba, MPWiK Poręba, GG Cars, Bendek Docieplenia, Moto-malina, Probud, TOP, Metalimpex, Ogromax, Siatpol, Amon, Dach-Drosik, MM Cars, Auto-Raf, Transport Kotela, U Bartusia, Polonica, Marpol, Batpol, Bramy S.Biały, Limba, Sylwako, CSGBUD, siłowni Powerfit, Kantorowi Molenda, Usługi zwyżką Mucha i Dachmetowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię