Niesamowita metamorfoza i łzy szczęścia.

0
348

Poręba wstawiła się za 9-latkiem.

Chłopca wychowują dziadkowie. Nie było ich stać nawet na urządzenie łazienki. Dzięki wspólnej akcji urzędników z Poręby, 9-letni mieszkaniec dostał nie tylko toaletę, ale nawet swój pokój.

Warunki, w jakich do tej pory żyło dziecko, odbiegały od wszelkich standardów. W domu, który chłopiec zamieszkuje ze swoimi dziadkami (są jego rodziną zastępczą) nie było nawet łazienki. Rodzina swoje potrzeby załatwiała do wiader. – Nie było ich stać na remont, sami by sobie nie poradzili – przyznają urzędnicy z porębskiego magistratu. Dodają, że – choć chłopiec był objęty pomocą z MOPS-u – tę sprawę dyrekcja ośrodka potraktowała rutynowo. – Ale nie my – zapewniają władze Poręby.

Wielka metamorfoza w zaledwie trzy tygodnie
Urzędnicy nie wahali się ani chwili. – 9-latkowi trzeba pomóc – zdecydowali. Skutek? Zbiórka pieniężna i prezenty od sponsorów. Dzięki temu w zaledwie trzy tygodnie, ekipa budowlana z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie w domu chłopca zdziałała dosłownie cuda.


 Ma swój pokój
– Część holu przerobiona została na łazienkę – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes MPWiK. Dodaje, że wszystko zrobiono tu od zera; postawiono ścianki, następnie je wykafelkowano, zrobiono podłogę, zamontowano sanitariaty i kabinę prysznicową. Ma końcu zaś spółka podpięła budynek do kanalizacji. Zmieniła się też suterena w domu chłopca. Ekipa z MPWiK urządziła tu pokój dla 9-latka. Pojawiły się nie tylko meble, ale – dzięki sponsorom – także zabawki i komputer do nauki.Dziadkowie i chłopiec, nie kryli łez wzruszenia. Własnymi siłami opiekunowie małego porębianina odświeżyli pozostałą część domu. Miejmy nadzieję, że teraz będą mogli mieszkać już spokojnie.
– Za pomoc, pieniądze i prezenty dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra, jeden z darczyńców.Zobacz koniecznie galerię zdjęć przed i po remoncie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię