Niemal 1300 latarni ulicznych przejdzie metamorfozę

0
558
Latarnie Poręba

Będą świecić jaśniej, a co za tym idzie – mieszkańcy poczują się bezpieczniej. Poręba szykuje się do kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego.

Część już została wymieniona, ale wiele latarni w naszym mieście to wciąż infrastruktura sprzed lat. Dawne rozwiązania – na przykład sodowe żarówki, które dają charakterystyczne pomarańczowe światło – dziś nie sprawdzają się tak dobrze jak kiedyś.
Z tego powodu burmistrz Poręby Ryszard Spyra, wspólnie z właścicielem sieci – spółką Tauron, podjął decyzję o modernizacji oświetlenia ulicznego zlokalizowanego na terenie naszej gminy.

1300 punktów świetlnych do wymiany
– Idziemy za postępem technologicznym oraz potrzebą oszczędzania. Takie założenia zmuszają nas do szukania nowoczesnych rozwiązań. W projekcie zostaną zastosowane energooszczędne oprawy LED-owe – podkreśla burmistrz Spyra. Dodaje, że dokonano już przeglądu istniejącej infrastruktury oświetleniowej i zinwentaryzowano sieć. Projekt modernizacji objąć ma około 1300 punktów świetlnych.

Będzie bardziej estetycznie, bezpiecznie i taniej
– Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami spółki, po opracowaniu dokumentacji projektowej, a także oszacowaniu kosztów całej inwestycji. Przygotowujemy się do negocjacji umowy z Tauronem – zaznacza burmistrz Spyra. Dodaje, że dzięki inwestycji ulice Poręby będą nie tylko estetyczniejsze, ale także lepiej oświetlone i bezpieczne. Dodatkowo zaś zmniejszy się koszt zużycia energii elektrycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię