Nauczycielki wystąpiły dla przedszkolaków. Maluchy były zachwycone

0
468

Jasełka w okolicy świąt? Oczywiście, to przecież ważna staropolska tradycja. Te były jednak zupełnie wyjątkowe. Nauczyciele oraz dyrekcja Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie przygotowali scenariusz, stroje i dekoracje, a następnie sami wcielili się w bohaterów bożonarodzeniowego spektaklu. Zobaczcie, jakie były reakcje!

Był drewniany żłóbek ze śpiącym Jezuskiem, była teksturowa stajenka i papierowe gwiazdki zdobiące niebo po zmroku. A wszystko to pod piękną, pachnącą igliwiem choinką. 19 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Porębie odbyły się wyjątkowe jasełka. 

Królowe w karminowych płaszczach

Dlaczego tak wyjątkowe? Ponieważ spektakl wzorowany na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, specjalnie dla maluchów przygotowali ich opiekunowie. Dla tak wyborczej publiczności musieli się zatem wykazać. Samodzielnie opracowali scenariusz, przygotowali kostiumy. Część pań nauczycielek w białych sukniach grało anielskie zastępy, część witających przed chwilą Narodzonego – pastuszków. Byli też trzej królowie w karminowych płaszczach i złocistych koronach. 

Spektakl spotkał się z dużym aplauzem 

Co na to mali podopieczni porębskiego przedszkola? – Maluchy były zachwycone – nie ukrywa Marzena Orzoł, dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie. Zaznacza, że przedszkolaki z uwagą, ale też olbrzymią radością obejrzały przedstawienie. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, gromkich oklasków, a nawet tańców. – To były wspaniałe jasełka – podkreślali wszyscy. 

Skąd wzięły się jasełka? Przypomnijmy; za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj urządzania jasełek przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku.

Więcej zdjęć na FP Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie

Źródło zdjęć: Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię