Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…

0
211

Jaka jest natura kobiety? Czego pragnie, czego się obawia, na czym jej zależy? Kobieta zmienną jest, mówi znane przysłowie. Wiedzieli to poeci, muzycy, malarze i filmowcy. Ta nierozwiązana do dziś zagadka kobiecej natury spędza sen z powiek tysiącom mężczyzn, wyzwalając w ich umysłach i sercach nieznane im dotąd pragnienia, dążenia i aspiracje podszyte niepokojem, dreszczem emocji a nawet szaleństwem.

8 marca teatr „Na przekór” w premierowym spektaklu „Walka wewnętrzna w kobiecie” starał się przedstawić złożoną, wielowarstwową i sprzeczną naturę kobiety. Przedstawienie wyreżyserowane przez Dorotę Zieleniec powstało w oparciu o utwór Mariana Hemara – klasyka literatury kabaretowej początku ubiegłego stulecia, toteż zostało utrzymane w klimacie przedwojennych relacji towarzysko-społecznych.

Nie obyłoby się bez niespodzianki! Po raz pierwszy deskach scenicznych Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się młodzi adepci sztuki teatralnej. Kamil Mazur, Julita Knafel i Mateusz Koper przygotowali parodię spotkania Romea i Julii, czyli rzecz o tym jak mogłyby wyglądać ich perypetie w czasach współczesnych.

Imprezę zwieńczył występ zespołu „RETRO” w repertuarze: „Więzienne tango”, „Mam tę moc”, „Ależ tak, ależ nie”, „Something stupid” oraz utwór z musicalu Bonnie i Clyde.

Wszyscy obecni dostali słodki upominek. Dziękujemy za tak liczną frekwencję!

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Kobietki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię