Najlepszy „lek” dla seniorów. Poręba już go ma!

0
547

To zdaniem specjalistów najlepszy lek na bolączki osób starszych. Teraz w życie wprowadzić chce go Poręba. Włączając się w ogólnopolski projekt pod hasłem „Seniorzy na Orliki”, poprawimy kondycję, a co za tym idzie – zdrowie naszych babć i dziadków.

Nic nie działa tak, jak ruch. Wie o tym każdy, kto regularnie ćwiczy. Sport dopasowany do wieku, utrzymuje w zdrowiu całe ciało, potrafi też zmniejszyć ból i poprawić wydolność krążeniowo-oddechową. Teraz mieszkańcy Poręby zyskają do ćwiczeń nową motywację. – Porębski kompleks sportowy Orlik został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu pod hasłem „Seniorzy na Orliki”. To dzięki zaangażowaniu Lokalnego Animatora Sportu pana Roberta Bijaka – informuje Urząd Miasta w Porębie.

Ruch i dobra dieta to recepta na sukces
O co chodzi w projekcie? W ramach akcji „Seniorzy na Orliki”, na miejskich boiskach prowadzone są zajęcia sportowe idealnie dopasowane do potrzeb osób starszych. – Seniorzy mają okazję do spotkania i wspólnych zajęć rekreacyjnych – podkreślają organizatorzy akcji.
To jednak nie wszystko. Dzięki akcji spotkać można się również z pracownikami ośrodków zdrowia. Na przykład z dietetykiem, który indywidualnie doradzi, jak za sprawą codziennej diety pomóc sobie w utrzymaniu zdrowego ciała.

Pierwsze zajęcia już za nami, zapraszamy na kolejne
W Porębie odbyły się już drugie zajęcia w ramach projektu „Seniorzy na Orliki”. Jak się podobały? – Bardzo! To świetny pomysł na wolny czas i chęć zadbania o siebie – mówiła z uśmiechem jedna z uczestniczek akcji.
Kiedy kolejne? Zajęcia dla seniorów na Orliku są organizowane w środy i piątki w godzinach od 10 do 12. Są bezpłatne i nie wymagają zapisów. Spotkanie w piątek 5 lipca odbędzie się w MOK-u w sali konferencyjnej, będzie to spotkanie z dietetykiem.

Spartakiada na deser!
Projekt „Seniorzy na Orliki” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim. Będzie realizowany na 32 Orlikach w 16 województwach (po dwa Orliki w każdym województwie).
W ramach projektu na każdym Orliku zostanie przeprowadzonych 10 spotkań (każde po ok. 2 godz.) obejmujących zajęcia sportowo-rekreacyjne, wykłady i konsultacje z dietetykiem (którego wynagrodzenie zostanie sfinansowane ze środków projektu) oraz z innymi specjalistami w zależności od potrzeb seniorów w danej lokalizacji,
Na każdym z Orlików uczestniczących w projekcie zostanie zorganizowana Spartakiada, w której uczestnikami będą seniorzy i ich rodziny. W naszym mieście zaplanowano tę imprezę na 21 września. – Serdecznie zapraszamy naszych seniorów do uczestnictwa w projekcie – przekonują organizatorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię