Muzyka filmowa rozbrzmiała w porębskim MOK-u

0
86

„Back to Big Band” to energiczna orkiestra jazzowa, złożona z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania.
Zespół działa nieprzerwanie od 2010 roku pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i arranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

W repertuarze „Back to Big Band” można usłyszeć nie tylko wielkie hity muzyki jazzowej, ale także popularnej i filmowej. Zespół współpracuje m.in. z Henrykiem Kuźniakiem, twórcą ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak VaBank i Seksmisja oraz Krzesimirem Dębskim, kompozytorem i dyrygentem. W swoim repertuarze zespół ma wiele autorskich utworów oraz oryginalnie zaaranżowanych coverów, które prezentuje na wielu krajowych scenach, porywając publiczność swoją pasją i energią.

Tak było i tym razem. Porębska publiczność dała się ponieść takim melodiom jak „Hit the road jack”,  „What a wonderful world”, „Pink Panther”, „James Bond”, „Mission Impossible”, „Fever”,”Copacabana”, „Star Wars”, „A tisket a tasket” czy „Summertime”. Owacjom nie było końca. Zespół na zakończenie koncertu zagrał utwór muzyczny z polskiej kinematografii, a mianowicie znaną wszystkim melodię z filmu „VaBank”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię