MOK czeka remont dachu

0
339

Ma 46 na 32 metry. Częściowo pokryty jest papą termozgrzewalną, częściowo blachą. Ta właśnie sprawia dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie najwięcej kłopotu. Skutek może być tylko jeden. Urząd Miasta w Porębie ogłosi przetarg na remont dachu ośrodka.

Jak wygląda bieżąca sytuacja? – Obecnie trwają doraźne zabezpieczenia miejsc przecieku dachu budynku Miejskiego Ośrodka Kultury – informuje Izabela Kasprzak, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Porębie.

Projekt na podstawie szczegółowej inwentaryzacji

Zanim władze miasta zlecą remont przeciekającej części poszycia, konieczna była jednak inwentaryzacja dachu MOK-u. Gmina wyłoniła już wykonawcę-projektanta, który tego dokonał. Na podstawie inwentaryzacji wykonana zostanie dokumentacja projektowa wraz z kosztorysem, który uwzględnia potrzeby remontowe. – Kolejnym etapem będzie procedura wyłonienia wykonawcy robót – dodają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Papa w dobrym stanie, blacha niestety już nie

Wiadomo już, że przecieki powstają w miejscach, gdzie dach Miejskiego Ośrodka Kultury pokryty jest blachą. Z tego względu, w zakresie prac remontowych znalazła się wymiana tej części poszycia. Wykonane zostaną również odpowiednie odwodnienia (rury i rynny spustowe, obróbka blacharska gzymsów, pasy podrrynnowe). W planie remontowym Jest także naprawa istniejących kominów z uwzględnieniem zaleceń kominiarskich. 

Co ważne, część dachu MOK pokryta papą termozgrzewalną jest w dobrym stanie technicznym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię