MOK i bibliotekarze szyją maseczki. Jak je dostać?

0
420

Chronią, a co za tym idzie – pomagają w walce z koronawirusem. Maseczki – bo o nich tutaj mowa – szyją pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nieodpłatnie zostaną przekazane mieszkańcom.

Choć miejsca kultury są aktualnie zamknięte, w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie praca wre. Pracownicy Ośrodka, przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz lokalnych stowarzyszeń zasiedli przy maszynach do szycia. Skutek? – Powstanie przynajmniej kilkaset maseczek ochronnych – mówi Karolina Ostrowska, dyrektor porębskiego MOK-u. Dodaje, że w najbliższym czasie Ośrodek ogłosi nabór według zgłoszeń. 

Jak zdobyć bezpłatną maseczkę?

To proste. Chęć odbioru takiej maseczki będzie można wyrazić telefonicznie – pod numerem telefonu 517 905 774 lub w komentarzach do posta na profilu facebook’owym MOKu. – Gotowe maseczki będziemy zawozić pod wskazane adresy i dostarczać do skrzynek mieszkańców – wyjaśnia Karolina Ostrowska. Przypomina, że kilka dni temu przedstawiciele MOK-u zawieźli maszyny do szycia, wraz z ufundowanymi przez Urząd Miasta Poręba niezbędnymi materiałami, gumkami krawieckim oraz nićmi do Zakładu Karnego w Ciągowicach. Osadzeni też szyją maseczki dla porębian.

Rodzina radnego naszykowała już 600 maseczek!

Warto podkreślić, że radny Jarosław Machura również wyszedł z inicjatywą i przekazuje maseczki wielokrotnego użytku mieszkańcom Niwek (od 4 roku życia wzwyż). Przekazał już 200 sztuk, kolejne 400 sztuk czeka w kolejce. – To rodzinna inicjatywa, szyjemy z żoną oraz synową – przyznaje inicjator akcji. Maseczki w tym przypadku, również są rozwożone i wrzucane mieszkańcom Poręby do skrzynek.

Do akcji przekazywanie porębianom maseczek włączyli się również strażacy z OSP Poręba-Niwki i OSP Poręba. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię