Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w akcji!

0
389

Choć nie jest to łatwe zajęcie, z dumą ogłaszamy, że w zastępach porębskiej Ochotniczej Straży Pożarnej znalazło się miejsce dla młodych ochotników. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została już oficjalnie zaprzysiężona. Przeszła też szkolenie.

Mają po kilkanaście lat i naprawdę ambitne plany. Chcą pomagać innym, co jest najlepszym dowodem ich dorosłości. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która swą działalność prowadzić będzie pod skrzydłami doświadczonych strażaków z OSP Poręba-Niwki, 17 lipca została oficjalnie zaprzysiężona. – Życzę wam powodzenia i samych sukcesów – mówił obecny podczas tej uroczystości burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Zanim młodziki oficjalnie zainaugurowali swoją służbę, przeszli szkolenie na obozie w Łebie. Nauczyli się tam podstawowych umiejętności strażackich, podszkolili swoją kondycję, a także nieco wypoczęli. Mają też plany na przyszłość. – We wrześniu wezmą udział w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Zawierciu – zdradził komendant porębskiej OSP.

Gmina zadbała również o to, by Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (co ciekawe, składa się z zarówno chłopców, jak i dziewcząt) otrzymała odpowiednie umundurowanie.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Poręba w ramach zadania „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Akcji!”. Dotyczył zakupu umundurowania koszarowego dla członków MDP w kwocie 3 tysięcy złotych.

– Gratulujemy ukończenia kursów Członków MDP oraz Dowódców MDP – podkreśla burmistrz Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię