Młodzi rządzą! Poręba ma nową Młodzieżową Radę Miasta

0
515
Młodzieżowa Rada Miasta Poręba

15 radnych, pierwsza sesja i wybór prezydium. Swoją działalność zainaugurowała właśnie Młodzieżowa Rada Miasta Poręba.

Do naszego miasta zawitała właśnie nowa energia. Wszystko za sprawą młodych radnych, którzy w miniony piątek odbyli swoją sesję inauguracyjną.

Najpierw musieli się jednak nieco postarać. Żeby zostać radnym, do swoich pomysłów przekonać trzeba przecież wyborców. Im się udało. Koledzy i koleżanki ze szkół zdecydowali, że to właśnie oni będą ich reprezentować. Piętnastu uczniów z dwóch porębskich podstawówek, gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej zostało właśnie zaprzysiężonych na radnych!

Podczas pierwszej sesji wybrano też przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta. Została nią Małgorzata Brzęczka. Role wiceprzewodniczących przypadły w udziale Weronice Surmie i Danielowi Rygalikowi.

Teraz pomysły młodych, ich opinie i postulaty, trafiać będą do tej nieco starszej Rady Miasta w Porębie. Działanie Młodzieżowych Rad Miast koncentruje się bowiem przede wszystkim na funkcji konsultacyjnej.
– Niemniej jednak głos młodych jest bardzo ważny. To oni będą w przyszłości dbali o rozwój naszego miasta – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Porębie trwa dwa lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię