Młodzi radni z Poręby uczestnikami ważnego Kongresu 

0
406
Młodzi radni z Poręby uczestnikami ważnego Kongresu 

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Poręba w składzie Małgorzata Brzęczka, Iga Mucha, Wiktoria Malecińska, Daniel Drabek i Bartosz Nawrot wraz z opiekunem radną miasta Poręba Agnieszką Andrzejewską 25 maja uczestniczyli w Kongresie Młodzieżowych Rad Miasta, Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego zorganizowanym pod hasłem „Nic o nas bez nas – partycypacja młodzieży w życiu społecznym” w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Uczestników przywitał Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego Michał Kubis oraz Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.
Przedstawiciele Młodzieżowych Rad z uwagą wysłuchali wykładu prof. Jerzego Buzka i uczestniczyli w zainicjowanej dyskusji.

Była to dla nas niezwykła lekcja i doświadczenie. Poruszane tematy skłoniły nas do przemyśleń i poszerzyły nasza perspektywę – powiedziała Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Poręba Małgorzata Brzęczka – dodając , że była to dla młodych radnych okazja do wymiany poglądów i pomysłów.
Radni z Poręby poznali swoich kolegów z innych młodzieżowych rad, miedzy innymi z Zawiercia. Nawiązali kontakty, które na pewno w przyszłości zaowocują ciekawą współpracą, wspólnymi pomysłami i inicjatywami – dodała radna Agnieszka Andrzejewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię