Młodzi porębianie wzięli udział w Spartakiadzie. Kto pobiegł najszybciej?

0
258
Młodzi porębianie wzięli udział w Spartakiadzie. Kto pobiegł najszybciej?

Był sprawnościowy tor przeszkód, rzut piłeczką czy pchnięcie kulą. Uczniowie z Poręby pokazali, co potrafią. I wystartowali w swojej „olimpiadzie”.

Miejska Spartakiada Dzieci i Młodzieży – bo tak dokładnie rzecz biorąc nazywało się wielkie sportowe wydarzenie, które pod koniec roku szkolnego zorganizowano na porębskim stadionie MKS-u – pokazała, jak to jest rywalizować w duchu fair play. Tu zwycięstwo wcale nie było najważniejsze. Ważna była dobra zabawa i promocja aktywności fizycznej.

Każda szkoła wystawiła swoją reprezentację
Spartakiadę, w której wzięły udział reprezentacje od przedszkola, po porębskie podstawówki, gimnazjum i Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika, uroczyście otworzył burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Podkreślał, jak ważny w życiu każdego młodego człowieka jest sport. Uczestnikom Spartakiady życzył wielu emocji i udanej zabawy.

Wynik z pchnięcia kulą wcale nie był najważniejszy
Jak na prawdziwą Spartakiadę przystało, młodzi sportowcy rywalizowali w wielu różnych konkurencjach. Wzięli udział m.in. w sprawnościowym torze przeszkód, w biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą. Przegranych nie było. Zwycięzcami okazali się wszyscy, którzy podjęli trud rywalizacji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał z rąk burmistrza pamiątkowy dyplom.

Pytania o Porębę w punkcie kontrolnym
Z kolei starsi uczestnicy zawodów – z porębskiego gimnazjum i zespołu szkół – wzięli udział w 5-kilometrowym biegu na orientację. Mieli ze sobą specjalne mapki, dzięki którym znaleźć musieli punkty kontrolne. Tu czekały na nich pytania dotyczące Poręby oraz zadania sprawnościowe.
W biegu na orientację zwyciężyła para Małgorzata Brzęczka – Patryk Fąfara. Drugie miejsce zajął Kacper Wawrzynkiewicz a trzecie tandem Alicja Rok – Michał Michalczyk.

Pamiątki dla uczestników, puchar na szkoły
Dzięki Urzędowi Miasta w Porębie każdy z uczestników Spartakiady otrzymał okolicznościową plakietkę, słodki poczęstunek i napoje. Szkoły na pamiątkę wydarzenia dostały pamiątkowe puchary. Spartakiada była jedną z imprez organizowanych w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię