MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W MINISIATKÓWCE – KINDER 2017

0
146
logo

W niedzielę, 26 listopada na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się turniej rewanżowy elimininacji miejskich Mistrzostw Śląska w minisiatkówce chłopców w kategorii trójek i czwórek. Wzięło w nim udział łącznie 27 zespołów z Częstochowy, Borowna, Będzina, Sosnowca, Katowic, Pyskowic, Mysłowic, Jaworzna, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich oraz drużyny z Poręby i Pilicy , grające pod szyldem klubu plus ligi jako Aluron Virtu Poręba oraz Aluron Virtu Pilica.

Łącznie do rozgrywek zgłosiły się 34 drużyny czwórek i 35 drużyn trójek. W każdej kategorii zespoły zostały podzielone na 8 grup, z których po dwóch etapach najlepsze drużyny będą grać o zwycięstwo w półfinale mistrzostw śląska, natomiast zespoły z pozostałych miejsc będą rywalizować o zajęcie jak najlepszej lokaty. Pierwszy turniej odbył się 12 listopada w Będzinie. Niestety, w kategorii trójek nie wystartowała nasza drużyna z powodu wyjazdu zawodników. Natomiast w kategorii czwórek drużyna Aluron Virtu Poręba zajęła w swojej grupie miejsce pierwsze, zwyciężając z zespołami MKS II Będzin, MKS Płomień II Sosnowiec oraz MUKS Michałkowice. Najlepszym graczem turnieju w grupie 2 został wybrany Mateusz Wilczyński.

Turniej w Porębie, w którym brały udział drużyny z grup 1,2 i 3, nasza drużyna trójek zakończyła na 3 miejscu, zwyciężając z drużynami UKS Jaworzno I oraz UKS Jaworzno IV , natomiast przegrywając z zespołami MKS II Będzin oraz Norwid II Częstochowa. Drużyna czwórek rozpoczęła turniej od przegranego seta w meczu z Sosnowcem, ale później zwyciężyła w dwóch kolejnych setach oraz w pozostałych dwóch pojedynkach , ponownie zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji grupy 2. Tym razem wyróżnionym graczem został Mateusz Wójcik, a upominek odebrał z rąk zawodników klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie , Grzegorza Boćka oraz Łukasza Swodczyka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne turnieje.

Wyniki:
Trójki
Aluron Virtu Poręba – UKS Jedynka Jaworzno I        2-0
Aluron Virtu Poręba – Norwid II Częstochowa          0-2
Aluron Virtu Poręba – UKS Jedynka Jaworzno IV      2-0
Aluron Virtu Poręba – MKS II Będzin                       0-2

Czwórki
Aluron Virtu Poręba – MKS Płomień II Sosnowiec     2-0 i 2-1
Aluron Virtu Poręba – MKS II Będzin                       2-0 i 2-0
Aluron Virtu Poręba – MUKS Michałkowice               2-0 i 2-0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię