Miś Uszatek oficjalnym patronem miejskiej placówki

0
256

Ten moment już zapowiadaliśmy. Wreszcie możemy oficjalnie ogłosić: Miś Uszatek został patronem Miejskiego Przedszkola nr 1 w Porębie. Zobaczcie, jak wyglądała ceremonia nadania placówce imienia.

Było bardzo uroczyście. 21 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość nadania imienia dla Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie. Dyrekcja i Rada Rodziców z dumą czekali na ten moment. Choć najbardziej czekały na to oczywiście przedszkolaki. Specjalnie się zresztą przygotowały.

Tort z misiem z ekranu

Odświętnie ubrane maluchy wystąpiły na scenie w MOK-u. Dwie grupy 6-latków: „Tygryski” i „Żabki” przy akompaniamencie pianina oraz razem z zebranymi na sali gośćmi, zaśpiewały hymn Polski. Co ciekawe, nie obyło się również bez hymnu przedszkola – hymnu Misia Uszatka. 

Maluchy tańczyły, śpiewały, śmiały się od ucha do ucha. Śmiechu było jeszcze więcej, gdy pojawił się tort z Misiem Uszatkiem i świeczkami. Pokroił go burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Podczas uroczystości odsłonięto również pamiątkową tablicę, a przewodnicząca Rady Miasta – Elżbieta Kołodziej – odczytała uchwalę o nadaniu przedszkolu imienia „Misia Uszatka”. 

Uszatek daje dobry przykład

Jak dyrekcja placówki uzasadniała swój wybór? „Miś Uszatek jest postacią ponadczasową. Wychowało się na nim kilka pokoleń, tak więc jest bliski babciom, rodzicom oraz dzieciom. Dzięki swoim przygodom Miś pomaga wprowadzać dzieci w świat otaczającej przyrody, świat społeczny, uczy współdziałania w grupie, rozwiązywania dziecięcych problemów, rozbudza w dzieciach ciekawość świata” – w liście do władz gminy napisała dyrekcja i Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka. 

Gości nie zabrakło

Wśród zaproszonych gości na uroczystości nadania przedszkolu imienia znaleźli się m.in. przedstawiciel posła Mateusza Bochenka, dyrektor biura senatorskiego Beaty Małeckiej-Libera – Martyna Głowacka, poseł Waldemar Andzel, sekretarz miasta Barbara Baran, skarbnik miasta Joanna Mucha oraz porębscy radni i przedstawiciele miejskich instytucji i placówek oświatowych. 

Oficjalne wręczenie aktu podczas sesji

Natomiast zwieńczeniem uroczystości przedszkola był akt nadania imienia placówce, który przekazano dyrektor Marzenie Orzoł podczas sesji Rady Miasta Poręba 24 lutego. Dokument wręczył burmistrz Ryszard Spyra razem z przewodniczącą rady Elżbietą Kołodziej. Tym samym, nasze porębskie przedszkole zostało oficjalnie „ochrzczone”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię