Mieszkanie+? Poręba jest na „tak”!

0
800
mieszkanie plus
mieszkanie plus

Własne cztery kąty? Poręba chce pomóc mieszkańcom w spełnieniu takiego marzenia. Jedną z miejskich działek zgłoszono do rządowego programu Mieszkanie+.

Bez kryterium wieku, za to dla rodzin wielodzietnych i o niskich zarobkach. To najważniejsze założenia ogólnopolskiego programu Mieszkanie+. Program opiera się przede wszystkim o budownictwo komercyjne, a mieszkania dostępne będą w ramach umów najmu. Co najważniejsze, osoby o najniższych dochodach otrzymają specjalne dopłaty do czynszu.

– Chcemy wziąć udział w programie Mieszkanie+, by pomóc mieszkańcom w spełnieniu marzeń o własnych czterech kątach – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Zaznacza, że miasto zrobiło już duży krok zmierzający do przystąpienia do rządowego projektu. Do tychże celów wytypowało jedną z miejskich działek.

– Działka, o której mowa idealnie nadaje się do tego programu. Od Drogi Krajowej przecinającej gminę dzieli ją zaledwie 200 metrów, a mimo ulokowania w centrum miasta, panuje tu cisza i spokój. To bardzo dobre warunki do tworzenia rodzinnych więzi – zapewnia pan burmistrz.

Teren zgłoszony do programu Mieszkanie+ to 1,1580 ha. W bieżącym roku do działki doprowadzone zostaną media.

To nie jedyny krok, jaki w kwestiach mieszkaniowych zrobiło miasto. W zeszłym roku malownicze, zielone tereny przy ul. Partyzantów przekształcono w działki o charakterze budowlanym. Powstać ma tu osiedle na Stoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię