Mieszkańcy zgłaszali uwagi do powstającego Studium 

0
688

Niebawem postanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Poręby. – To ważny dokument – zaznacza burmistrz Ryszard Spyra. W miniony wtorek swoje uwagi składali do opracowywanego Studium mieszkańcy Poręby.

To jeden z najważniejszych strategicznych dokumentów dla każdego miasta. Dlaczego? Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego wyznacza kierunki rozwoju. Mówiąc wprost – pokazuje na jakie cele (np. budowlane, rolne czy usługowe) przeznacza się konkretną część miasta – konkretną działkę. 

Podstawa do opracowanie nowego Studium

– Studium to podstawa strategicznego planowania. Dokument związany m.in. z lokalnym programem rewitalizacji i zmianą planu zagospodarowania przestrzennego – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Przypomina, że zanim Studium zajmą się komisje, a następnie rada miasta, wynajęta przez miasto firma przedstawiła m.in. analizy demograficzne i ekonomiczne dotyczące Poręby. To m.in. na tej podstawie opracowane zostanie nowe Studium.

– Bardzo ważny głos w tej sprawie mają również mieszkańcy – zaznaczał już na początku tworzenia dokumentu burmistrz Spyra. Z tego względu miasto zaprosiło porębian na spotkanie informacyjne, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z dokumentami planistycznymi.

Mieszkańcy zgłaszali swoje postulaty

Spotkanie odbyło się w miniony wtorek, w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Władze miasta były do dyspozycji mieszkańców przez kilka godzin. – Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, a to dopiero pierwsze spotkanie tego typu – podsumowuje Kamil Kowalik, kierownik referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Porębie. 

Mieszkańcy chętnie zadawali pytania, zgłaszali także swoje uwagi i postulaty. Wciąż można je zresztą zgłaszać, w Urzędzie Miasta Poręba. 

Wszelkie szczegóły znaleźć można pod linkiem: https://bip.umporeba.finn.pl/bipkod/12697194  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię