Mienie komunalne jest odkażane

0
253

Przyciski przy przejściach dla pieszych, poręcze, klamki… Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie rozpoczęło dezynfekcję infrastruktury komunalnej.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie rozpoczęli odkażanie naszego miasta. Przemywane są między innymi przyciski przy przejściach dla pieszych, balustrady, poręcze i klamki w budynkach komunalnych. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli poczuć się bezpieczniej. 

– Dezynfekujemy minie komunalne przy użyciu profesjonalnych środków odkażających – zaznacza Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. Dodaje, że pracownicy biorący udział w tychże pracach wyposażeni zostali m.in. w jednorazowe rękawiczki ochronne oraz maseczki.

Przypomnijmy; od 24 marca obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. Dozwolone są krótkie spacery w odludnych miejscach, ale co najwyżej w dwie osoby (poza członkami najbliższej rodziny).

Jak 26 marca podało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce potwierdzono już 1085 osób zakażonych koronawirusem. W czwartek zmarła jedna osoba, co oznacza, że liczba ofiar wzrosła do 15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię