Miejskie przedszkole w nowej odsłonie

0
405

Będzie niemalże nie do poznania. Do planu remontowego w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Porębie, dołożono kilka punktów. Skutek? Część wnętrz zyska zupełnie nowe oblicze.

Miały być nowe sanitariaty, nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz centralnego ogrzewania. Ale jak to bywa w przypadku takich remontów, w trakcie prac często okazuje się, że do harmonogramu dochodzą nowe rzeczy. Taką sytuację mamy właśnie w Przedszkolu Miejski nr 1 w Porębie.

Kolorowe elementy w eleganckich szarych łazienkach
Budynek był w remoncie od początku wakacji. – A w zasadzie prace kontynuujemy – podkreśla Agnieszka Andrzejewska, dyrektor placówki. Wyjaśnia, że zeszłoroczne wakacje także spędzono tu na remoncie. Teraz, wśród najważniejszych punktów harmonogramu znalazły się m.in. nowe sanitariaty. Remontowane są od podszewki. Najpierw zdjęto stare kafelki i armaturę łazienkową, następnie zaś postawiono nowe ścianki działowe, zamontowano okładziny z płyt kartonowo-gipsowych. Ściany i sufity zostały pomalowane, a w łazienkach położono nowe posadzki i płytki ceramiczne. Efekt? Teraz jest naprawdę estetycznie i przyjemnie. Eleganckie szare kafle urozmaicają kolorowe elementy armatury łazienkowej. Żeby dzieciom było łatwiej, przyciski przy toaletach oznaczono niebieskim i czerwonym kolorem.

Przedszkolna pralnia będzie jak nowa
Ważnym etapem remontu był też montaż zupełnie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzejników oraz systemów cyrkulacji powietrza, w tym wentylacji mechanicznej. W trakcie prac okazało się jednak, że wyremontować trzeba część sufitów. – Pojawiły się tzw. sufity podwieszane – informuje ekipa budowlana. Przy okazji wyremontowana została również przedszkolna pralnia. W pomieszczeniu odnowiono ściany, sufit i posadzkę. Dodatkowe poprawki przeszedł również przedszkolny korytarz. Wszystko po to, by w nowym roku szkolnym, najmłodszym mieszkańcom Poręby było tutaj wyjątkowo przyjemnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię