Miasto szykuje się do otwarcia terenów rekreacyjnych przy ul. Zakładowej

0
619

Koszenie, czyszczenie, sprzątnie. Prace zmierzające do udostępnienia terenów rekreacyjnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie idą pełną parą. Kiedy będzie można tu pograć w piłkę siatkową lub odpocząć?

Jak zwykle po sezonie zimowym, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, rozpoczęło już prace zmierzające do ponownego uruchomienia terenów rekreacyjnych przy ul. Zakładowej. 

– Okolice porębskich basenów są aktualnie przygotowywane do sezonu letniego. Otwarcie nastąpi 22 czerwca – zdradza Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK.

Jak wyglądają te przygotowania? Trwa przycinka zieleni, pracownicy spółki koszą trawę, zbierane są śmieci. To jednak nie wszystko. Mieszkańcom udostępnione będą również boiska do piłki siatkowej (dlatego czyszczony jest też piasek) oraz toalety. 

Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, w tym roku nie będą działać porębskie baseny. Na terenie MOSiR-u nie będą odbywać się też imprezy masowe. – Będzie można jednak odpocząć wśród zieleni czy pograć w piłkę. Młodzież będzie miała gdzie spędzać wolny czas – podkreśla Mariusz Grabarczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię