Przez nasze miasto pobiegnie rurociąg

0
666

Redukcja spalin, ograniczenie ruchu ciężarówek po gminny drogach, a także bezpieczeństwo paliwowe. To najważniejsze skutku planów budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia. Pobiegnie także przez Porębę.

Inwestor – spółka PERN S. A. – swoje plany przedstawiła już w Urzędzie Miasta Poręba. Wyjaśnijmy; plan budowy nowej nitki rurociągu to skutek dostosowania się do ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym. Ustawa, o której mowa (tzw. specustawa naftowa), weszła w życie w kwietniu tego roku. Decyzję o pozwoleniu na budowę PERN S. A. przewiduje otrzymać w czerwcu 2020 roku. Rurociąg budować ma od lipca 2020 roku do końca 2021 roku.

Zgodnie z planami inwestora, rurociąg pobiegnie przez dwa województwa: śląskie i małopolskie, a tym samym stanowić będzie przedłużenie istniejącego rurociągu produktowego relacji Płock – Koluszki do Terminala Paliw w Trzebini.

Co ważne, rurociąg „zahaczy” także przez Porębę. Pobiegnie dokładnie przez: Boronów, Woźniki, Koziegłowy, Siewierz, Porębę, Łazy, Dąbrowę Górniczą, Sławków, Bolesław, Bukowno do Trzebini.

– Celem budowy tej inwestycji jest zapewnienie bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa z Zakładu Głównego PKN Orlen S.A – wyjaśnia inwestor. Dodaje, że rury kładzione będą w zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a sama inwestycja zapewni wiele korzyści. Przez miasta jeździć będzie o wiele mniej samochodów ciężarowych, a co za tym idzie ograniczona zostanie emisja spalin, gminne drogi będą w lepszym stanie.

zobacz ulotkę:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię