Miasto odnowiło symbol ze skweru

0
284
Miasto odnowiło symbol ze skweru

Pamiątka i ozdoba? Teraz już na pewno! Odkąd ekipa remontowa z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odświeżyła stojący przy ul. Chopina napis „Poręba”, skwer prezentuje się znakomicie.

„Mamy to! Kolejny etap zakończony!” – informuje na swojej stronie internetowej porębski MPWiK. Mowa o napisie „Poręba”, który wiosną tego roku został estetycznie podświetlony. Teraz ekipa remontowa zajęła się również odświeżeniem metalowych słupków, z których symboliczny napis jest zbudowany. – Były już mocno zniszczone. Wyczyściliśmy je i pomalowaliśmy – podkreślają przedstawiciele MPWiK w Porębie. Ekipa zajęła się także fundamentami znaku. Zostały odbudowane i otynkowane tynkiem ozdobnym. Efekt? Napis jest bardziej widoczny, a przez to po prostu ładniejszy!

Z tablicy wiele się dowiesz
To jednak nie koniec zmian na skwerze przy ul. Chopina. Przed napisem stanęła tablica pamiątkowa. Można dowiedzieć się z niej m.in. o tym, że napis stanął tu za sprawą dyrekcji Fabryki Urządzeń Mechanicznych. Przypomnijmy; FUM Poręba był jednym z największych producentów obrabiarek w Polsce. Napis pierwotnie miał być rodzajem szyldu reklamowego fabryki. Obecnie należy do Urzędu Miasta w Porębie i pełni funkcję ozdobną.

Kwitnąca rabatka i wygodna ławeczka
Oprócz estetycznej tablicy przy skwerze pojawiła się również rabatka z kwiatami. Posadzono na niej tuje i kwitnące krzewy. Są jeszcze niewielkie, z biegiem czasu staną się jednak dodatkowym elementem estetycznym skweru z symbolicznym znakiem. W okolicy już usiąść można na nowej, wygodnej ławeczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię