Maluchy z Poręby udowodniły, że kochają ojczyznę

0
274
konkurs recytatorski

Patriotą można być bez względu na wiek. Dowiedli tego mali porębianie. Przedstawiciele naszego przedszkola i szkół podstawowych wzięli udział w wyjątkowym konkursie recytatorskim.

Poważne minki, przejęcie w oczach i biało-czerwone barwy. 22 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbył się konkurs poezji patriotycznej „Tobie ojczyzno”. Wyjątkowy, bo przeznaczony dla tych najmłodszych mieszkańców – maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie i uczniów klas I – III szkół podstawowych.

Dzieci miały twardy orzech do zgryzienia. Zmierzyć musiały się z niełatwą przecież poezją patriotyczną. Świetnie dały sobie jednak radę. Wybrane przez siebie fragmenty deklamowały z przejęciem i dumą.

Kto zwyciężył? W emocjonującej i wyrównanej rywalizacji – jak podkreślała komisja konkursowa – pierwsze miejsce w kategorii przedszkolnej trafiło do Igora Greli. Drugie zajęła Barbara Nosol, trzecie ex aequo Laura Głąb i Zosia Ajchenlaub. Wyróżniona została także Michalina Weselska.

W kategorii szkolnej zwyciężyła Maja Wilczyńska, drugie miejsce trafiło do Marii Borówki i Mai Podgórskiej, na trzecim uplasował się Stanisław Strzelecki. W tej kategorii komisja konkursu poetyckiego również przyznała wyróżnienie. Zasłużyła na nie Maria Osuch.

Nie zabrakło oczywiście nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu upominki książkowe. Będą mogli dalej rozwijać swoje pasje.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNoc bibliotek
Następny artykułTajemnice dziejów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię