Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem

0
249
Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem

Liczą od siedmiu do dziewięciu lat i dumnie reprezentują barwy porębskiego klubu. Trzy drużyny młodzików z naszego miasta wzięły udział w ogólnopolskim turnieju mini piłki nożnej.

To była ich pierwsza w życiu możliwość skonfrontowania się z kolegami z innych klubów. 17 października dziecięce drużyny reprezentujące Miejski Klub Sportowy „Poręba” wzięły udział w wielkim mini turnieju piłki nożnej. – Skorzystaliśmy z zaproszenia firmy Tauron, która wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowała takie właśnie zawody – wyjaśniają opiekunowie sportowi drużyn.

Ćwiczą dopiero od półtora miesiąca, a już pokazują klasę
Mecze rozegrały się w trzech polskich miastach: Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Wrocławiu. Zmierzyło się w nich łącznie sto drużyn, wśród nich trzy drużyny MKS „Poręba” w kategorii 7-mio, 8-mio i 9-ciolatków. Co ciekawe, nasi młodzi zawodnicy, którzy dopiero od półtora miesiąca trenują w szkółce piłkarskiej, zaprezentowali się solidnie i godnie reprezentowali barwy porębskiego klubu. Pokazali, że mimo młodego wieku, sport traktują całkiem poważnie.

Najpiękniej ubrana drużyna
Mecze to jednak nie wszystko. Czas między nimi organizator zawodów wypełnił młodym piłkarzom zabawom w specjalnie przygotowanej strefie aktywności. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał plecak z niespodziankami oraz pamiątkowe nagrody i medale. Wcześniej zaś – zarówno dzieciom, jak i ich trenerom, firmy BENDEK DOCIEPLENIA, MOTO-MALINA oraz MKS „Poręba” – sprezentowały profesjonalne stroje sportowe. Skutek? Nasze drużyny młodzików były najpiękniej ubrane na całym turnieju piłkarskim.

Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem Nie mają nawet 10 lat, a w piłkę grają z dorosłym zaangażowaniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię