Mają po kilkanaście lat, a już skończyli… uniwersytet

0
140
Mają po kilkanaście lat, a już skończyli… uniwersytet

Maluchy z Poręby w charakterystycznych niebieskich, studenckich biretach! To żadna pomyłka. To znak, że Porębski Uniwersytet Dziecięcy zakończył rok akademicki.

Dyplomy i czapki absolwenta zostały wręczone wszystkim studentom dziecięcego uniwersytetu, którzy w minionym roku brali udział w comiesięcznych zajęciach. Na głowy małych studentów birety nałożyli przedstawicie Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca, która – za sprawą inicjatywy burmistrza Ryszarda Spyry – od lutego 2016 roku prowadzi w naszym mieście zajęcia dla dzieci.

„Wybuchowe” wykłady
Wyjątkowe zajęcia. W trakcie roku akademickiego, na bezpłatnych wykładach, mali studenci uczą się m.in. podstaw fizyki i chemii. Jeden z takich pokazów zobaczyć można było zresztą na uroczystości zakończenia roku akademickiego. – Zajęcia są prowadzone w taki sposób, by zainspirować małych studentów do własnych poszukiwań – podkreślają wykładowcy z „Humanitas”.

Wkrótce kolejna edycja
Takie lekcje są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 dla 12 lat, a rekrutacja na następny rok Porębskiego Uniwersytetu Dziecięcego niebawem się rozpocznie. Przypomnijmy; inicjatywa – podobnie jak zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Porębie – są finansowane z prywatnych pieniędzy burmistrza Ryszarda Spyry. Kwota, którą burmistrz dokłada z własnej pensji to 8 tys zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię