Mają anielskie głosy. Porębianki z najwyższymi notami konkursu

0
361

Opłacił się czas poświęcony na próby i mozolne szkolenia głosu. Wielkie brawa! „Sweet Voices” i „Studio Art” – dwa zespoły z Poręby zdobyły najwyższe miejsca w patriotycznych konkursach piosenki.

Dobrze je już znacie. Zwłaszcza właścicielki iście anielskich głosów, czyli Amelię Skop, Dobrosławę Smugorzewską, Julię Machurę i Patrycję Krzykawską – tworzące zespół „Sweet Voices”, który umila porębianom większość miejskich imprez. Nastolatki (mają po 14, 15 lat) ćwiczą przynajmniej raz w tygodniu i marzą, by muzyka stała się ich przyszłością. Wiele wskazuje na to, że szanse są naprawdę duże.

– Zespół zdobył właśnie najwyższe miejsce w festiwalu muzycznym „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, który odbył się w Poczesnej – mówi Karol Hadrych, opiekun muzyczny „Sweet Voices”. Dodaje, że nagroda smakuje tym bardziej, że do konkursu zgłosiło się aż 60 wykonawców z województwa śląskiego. Konkurencja była zatem duża.

Świetnie poszło także zespołowi „Studio Art”. Choć – jak uchyla rąbka tajemnicy Hadrych – zespół do festiwalu w Myszkowie zgłosił się dość spontanicznie, nie odbywając wcześniej zbyt wielu prób. – „Studio Art” tworzą osoby, które pracują już zawodowo, mają rodziny, a śpiewanie traktują jak pewnego rodzaju hobby lub odskocznię – zaznacza Karol Hadrych.

Okazuje się jednak, że talentu członkom „Studio Art” nie brakuje. Zespół w składzie: Joanna Mazur, Katarzyna Mazur, Amelia Skop, Julia Machura, Patrycja Krzykawska, Anna Nowakowska, Martyna Parzniewska, Anna Dudzińska, Dobrosława Smugorzewska i Karol Hadrych, zdobył pierwsze miejsce w kategorii „zespoły dorosłe”. Tegoroczny Wojewódzki Festiwal Piosenki Patriotycznej w Myszkowie będą zatem długo wspominać.

Serdecznie obu zespołom gratulujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię