Lokalnie o potrzebach seniorów

0
158

12 września zakończył się cykl czterech spotkań zrealizowanych w Porębie w ramach projektu „Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów”, który otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt realizowany był przez Instytut Pracy i Edukacji w Gliwicach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Porębie.
W ramach projektu odbyły się cztery spotkania warsztatowe dla seniorów z naszego miasta. Uczestnikami byli członkowie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Nestor” oraz radni Rady Seniorów Miasta Poręba.

Pierwsze spotkanie przeprowadzone zostało przez przedstawiciela Instytutu pana Łukasza Łój i poświęcone było teoretycznym aspektom korzystania z metod partycypacji społecznej oraz korzyściom płynącym z uczestnictwa w procesie rozwoju Gminy.

Seniorzy na zaprezentowanych przykładach poznali jak takie projekty przebiegały w Gdańsku czy Warszawie. W części warsztatowej seniorzy mogli się wypowiedzieć, czego ich zdaniem brakuje w naszym mieście, co można by zmienić i jakie są ich potrzeby.

Drugie spotkanie nazwano popularnie spacerem badaczy, a jego celem było wnikliwe określenie potrzeb seniorów z Poręby. Kolejne spotkanie to już praca nad mapą Poręby, która została przygotowana na podstawie wszystkich uwag zapisanych po spacerze. Podsumowaniem projektu było przekazanie przygotowanej mapy burmistrzowi miasta.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację projektu i jednocześnie zachęcamy do dalszej współpracy podczas kolejnych przedsięwzięć projektowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię