Która choinka jest najpiękniejsza? Sprawdźcie sami!

0
466

Dzwoneczek z plastikowego kubeczka? A może przepiękna laleczka z tubki po papierze toaletowym? Uczestników konkursu na najładniejszą porębską choinkę ograniczała praktycznie tylko wyobraźnia. Zobaczcie, co z tego wynikło.

W konkursowe szranki stanęły przedszkolaki, uczniowie dwóch porębskich szkół podstawowych, biblioteka w Niwkach, a także członkowie kola plastycznego z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz porębska świetlica środowiskowa. Wszystkim bardzo zależało. Wszyscy chcieli stworzyć wyjątkowe drzewko. Wszyscy chcieli ubrać swoją choinkę nadzwyczaj pięknie.

Konkurs rządził się jednak swoimi prawami. Zadanie nie polegało bowiem na tym, by pójść do sklepu i kupić ozdoby. – Chodziło o to, by stworzyć je własnoręcznie. Choinka miała być ekologiczna – podkreślają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie w holu stanęło sześć konkursowych drzewek.

Co się na nich pojawiło? Trzeba przyznać, że uczestnicy konkursu wytężyli swoją wyobraźnię i siły. Ozdoby okazały się naprawdę wyjątkowe i piękne. Były m.in. dzwoneczki i sówki z plastikowych kubeczków, laleczki z papieru, bałwanki z żarówek, gwiazdki z plastikowych słomek a nawet jabłka i gwiazdy betlejemskie, które – w co naprawdę trudno uwierzyć – były wcześniej popularnymi butelkami typu PET. – Wybór najpiękniej ubranej choinki dostarczył konkursowemu jury naprawdę wielu kłopotów – przyznają z uśmiechem organizatorzy konkursu.

Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Kołu Plastycznemu „Motylkowo” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawa II w Porębie, trzecie Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie, czwarte Świetlica Środowiskowa, piąte Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie, a szóste Miejska Biblioteka Publiczna w dzielnicy Niwki. – Gratulujemy umiejętności i pomysłów – podkreślał burmistrz Poręby Ryszard Spyra, który m.in. w towarzystwie przewodniczącej Rady Miasta – Elżbiety Kołodziej, wręczył zwycięzcom nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię