Tu z kranu płynie już woda. Baniaki zostawić można w domu

0
175
dav

Mroźne dni już prawdopodobnie za nami. Z tego też powodu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie odkręciło kurki na miejskim cmentarzu.

To kolejne ułatwienie dla mieszkańców Poręby. Teraz by umyć rodzinny grób lub podlać kwiaty nie trzeba będzie zabierać z domu butelki lub baniaka wypełnionego wodą. – Odkręciliśmy kurki, woda jest już dostępna na terenie cmentarza – informują przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Wcześniej spółka wyremontowała również cmentarną toaletę. Urządzono ją w budynku domu pogrzebowego na terenie cmentarza przy porębskim odcinku Drogi Krajowej nr 78. – Wykorzystaliśmy tamtejsze pomieszczenie, gdzie przed laty istniała już toaleta – przypomina Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, które dba o nasz cmentarz.

Pracownicy MPWiK pomieszczenie wyremontowali, zatroszczyli się o wentylację i niezbędne wyposażenie. Zamontowali również ogrzewanie. Co więcej, wokół dawnego domu pogrzebowego pojawiło się też nowe oświetlenie. – Toaleta działa przez cały rok. Cieszymy się, że do tej pory bez problemowo – podkreśla prezes Grabarczyk.

dav

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię