Korowód z wieńcami. Poręba podziękowała za plony

0
600
Korowód z wieńcami. Poręba podziękowała za plony

Były tradycyjne stroje ludowe, msza święta i poświęcenie plonów, które przeniesiono do świątyni. Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne już za nami. Zobacz fotorelację z uroczystości.

Jak co roku, tak i teraz porębianie podziękowali za dary natury. Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 26 sierpnia i rozpoczął je tradycyjny korowód spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwkach.

Planów uroczystości nie zepsuła nawet kiepska pogoda. Uczestnicy korowodu, w tym starostowie tegorocznych dożynek – Ilona Lebecka i Jan Śliwa – z parasolami i w towarzystwie pocztów sztandarowych wyruszyli do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

Mszę świętą dziękczynną odprawił tutejszy proboszcz ks. Tomasz Pawełczyk. Burmistrz Poręby Ryszard Spyra życzył rolnikom obfitości i satysfakcji z pracy. Z kolei starostowie tegorocznego święta plonów, wręczyli gospodarzowi naszego miasta tradycyjne bochenki chleba.

Po mszy św. odbyła się dożynkowa część artystyczna. Nie zabrakło popisów wokalno-tanecznych lokalnych zespołów, w tym wyjątkowego popisu gry na akordeonie w wykonaniu młodego mieszkańca Poręby.

Zobaczcie szczegółową fotorelację z tegorocznych dożynek:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię