Konkurs recytatorski pt. „Mały patriota” w przedszkolu

0
348

W dniu 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „Mały patriota”. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wśród najmłodszych znajomości polskiej poezji patriotycznej. Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowanie dumy narodowej.

Uczestnikami konkursu były przedszkolaki reprezentujące nasze przedszkole i oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie. Na konkurs zgłosiło się 12 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Dzieci prezentowały bardzo bogaty repertuar znanych polskich poetów, m.in.: W. Chotomskiej, W. Bełzy, J. Białobrzeskiej, Cz. Janczarskiego, Z. Staweckiego, R. Przymusa. Jury nie miało łatwego wyboru, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na wysokim poziomie.

Jury w składzie: Ryszard Spyra – Burmistrz Miasta Poręba, Agnieszka Andrzejewska – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie, Lucyna Dziechciarz – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie wyłoniło zwycięzców:

  • I miejsce – Natalia Brzezinka – Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie
  • II miejsce – Krystian Ligenza – Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie
  • III miejsce – Zuzanna Syrek – odziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulujemy wszystkim laureatom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię