KOMUNIKAT ĆWICZENIA RENEGADE – SAREX

0
133

Informuję, że w dniach 14 – 15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II.

Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
Podczas trwania ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. W trakcie trwania ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia 
i odwołania alarmu.

W związku z powyższym zgodnie z § 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów 
z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania 
o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96), informuję, że w ramach ww. ćwiczenia emitowane będą za pomocą syren sygnały alarmowe oznaczające:

– ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
– odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty

Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie gmin i powiatów znajdujących się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię