Kolorowy proszek i fotobudka. Przez dwa dni świętowano dziecięcy uśmiech!

0
238

To było wyjątkowe święto! Tak samo zresztą jak dziecięcy uśmiech. Przez dwa dni w Porębie obchodzono tegoroczny Dzień Dziecka. Z fotobudką, balonowymi zwierzętami, loterią fantową i popularnymi ostatnio saszetkami z kolorowym proszkiem. Zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy.

Powiatowo-Gminne Święto Dziecięcego Uśmiechu – pod takim hasłem 1 i 2 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszym mieście. Wyjątkowo hucznie, z wieloma atrakcjami i konkursami. Efekt? Nie było chyba ani jednej dziecięcej buźki, którą nie rozpromieniłby uśmiech od ucha to ucha. – O to właśnie chodziło. Dzieci to nasz skarb i nasza przyszłość – podkreślał burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Kolorowy proszek poszybował w górę
Wśród wielu atrakcji towarzyszących pierwszemu dniu imprezy, pojawiły się między innymi liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Była fotobudka, balonowe zwierzaki, eurobungee, kule wodne i zamek do skakania. Był pokaz wielkich baniek mydlanych oraz stoisko, gdzie każdy chętny maluch mógł oddać się w ręce utalentowanych animatorek – specjalistek od malowania dziecięcych twarzy.
Wielu chętnych do zabawy na terenie porębskiego MOSiR-u zgromadziło też wywodzące się z Indii hinduskie święto holi, czyli posypywanie się kolorowymi proszkami. Frajdy przy wyrzutach kolorów z pewnością nie zabrakło. Ta część zabawy przypadła na drugi dzień obchodów dziecięcego uśmiechu.

Dar dla uwielbianych przez dzieci czworonogów
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, która wspierała Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu. – Zebraliśmy kwotę w wysokości 700 zł – podsumowali zaraz po imprezie jej organizatorzy. Dodają, że środki te będą wsparciem dla bezdomnych zwierzaków.
To jednak nie koniec atrakcji, jakie na początku czerwca zapewniła najmłodszym Poręba. Maluchy mogły wziąć udział w grach i zabawach strażackich w wykonaniu OSP w Porębie, OSP w Niwkach i OSP Poręba II.

Scena pełna młodych talentów
Wiele działo się także na scenie ustawionej na terenie MOSiR Poręba. Z szykowanym przez wiele dni programem artystycznym wystąpiły tutaj dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie. Swoje umiejętności zaprezentowali też: grupa taneczna Dance Revolution, „Muzo Skrzaty”, „Sweet Voices”, „Złota Jesień Bis”, Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”, „Retro” i „MGMT”. Dodatkowo, z okazji Dnia Dziecka odbyły się także zawody wędkarskie, turniej piłki siatkowej i rajd rowerowy „Poznajemy historię i przyrodę Poręby”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „IKS” w Porębie – jeden w głównych organizatorów dwudniowych obchodów – otrzymał 6,5 tys. zł dofinansowania z Powiatu Zawierciańskiego na organizację imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię