Kolejny, nowy ciągnik w zespole MPWiK

0
233
traktor Henryk

Zwrotny „Henryk” przypilnuje, by chodniki w Porębie nie były zbyt śliskie
Ma niemal 40 koni pod maską, ponad półtorej tony wagi i niesamowitą zwrotność jak na takie parametry. Poznajcie „Henryka”! To nowy ciągnik, który dołączył do zakupionej przed kilkoma miesiącami „Helenki”. Oba działające z ramienia spółki MPWiK traktorki będą teraz pomagać mieszkańcom Poręby.

Pomoc w pracach przy miejskiej zieleni, odśnieżanie dróg i chodników, pilnowanie, by nie były one zabrudzone ani śliskie. To główne zadania nowego nabytku Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. „Henryk”, bo o nim mowa, to drugi po zakupionej przez spółkę kilka miesięcy temu „Helenie”, ciągnik typu TYM T393. – Charakteryzuje się bardzo dużą zwrotnością i niewielką wagą, dzięki czemu bez problemu może poruszać się nawet po wąskich uliczkach i chodnikach – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK.
„Henryk” został też odpowiednio doposażony. Spółka kupiła kompatybilny z pojazdem pług śnieżny, dzięki któremu traktorek z łatwością poradzi sobie z zalegającym w trudno dostępnych miejscach śniegiem. – „Helenka” i „Henryk” jeszcze sprawniej będą docierać wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna pomoc MPWiK Poręba – zapewnia prezes Grabarczyk.
Tłumaczy, że wybór imienia dla nowego nabytku nie jest przypadkowy. Zostało ono nadane na cześć ś.p. Henryka Postela, ostatniego prezesa MPGKiM Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię