Kolejny krok ku ważnej inwestycji: działki na Stoku już po podziale

0
1414

Póki co łąka w zimowym anturażu. Za jakiś czas – prestiżowe osiedle. Podział działek na tzw. Stoku został zatwierdzony uchwałą porębskich radnych.

Cisza i spokój, choć to zaledwie 900 metrów od centrum Poręby. Teren przy ulicy Partyzantów w Porębie idealnie nadaje się pod budownictwo mieszkaniowe. Właśnie został podzielony na 19 działek budowlanych. Uchwałę w tej sprawie 26 lutego podjęła Rada Miasta Poręba.

Dla zainteresowanych zakupem
W marcu – jak podkreśla porębski magistrat – informacje o podziale działek pojawią się w Ewidencji gruntów i budynków (EGiB). Następnie zostaną założone Księgi Wieczyste dla każdej z nich, a kolejnym krokiem będzie zlecenie ich wyceny przez rzeczoznawcę. Zainteresowani kupnem już pod koniec marca będą mogli zapoznać się z informacjami o podziale terenu przy ul. Partyzantów, które na 21 dni zawisną na tablicy w budynku Urzędu Miasta w Porębie. Następnie, 6 tygodni od wywieszenia wykazu – jak przewiduje prawo – będzie można ogłosić przetarg na zakup podzielonych gruntów. Najwcześniej nastąpi to w czerwcu.

17 działek z myślą o różnorakim nabywcy
Przypomnijmy; o planach budowy osiedla Na Stoku mówiło się od dłuższego czasu. Teren został odrolniony i geodezyjnie podzielony z myślą o różnorakim nabywcy. 17 działek (po 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Działka o wielkości nieco ponad 8 700 mkw. przewidziana jest dla tzw. średniego dewelopera. Największa – licząca ponad 20 000 mkw. – trafić ma w ręce dużego dewelopera.

Będzie na nowe inwestycje
Działki są już częściowo uzbrojone. Co więcej, spółka wodociągowa planuje zbudować tu hydrofor, zapewniający brak skoków ciśnienia wody, na które skarżyli się okoliczni mieszkańcy. Miasto podkreśla, że teren przy ul. Partyzantów jest niezwykle atrakcyjny. – Przyszłym mieszkańcom z pewnością żyło będzie im się tutaj dobrze – mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. Dodaje, że pieniądze ze sprzedaży działek przy ul. Partyzantów posłużą całemu miastu. Przeznaczone zostaną na miejskie inwestycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię